Čemu se u nás nedaří, to nepěstuji.

Úvod Čemu se u nás nedaří, to nepěstuji

Čemu se u nás nedaří, to nepěstuji

 

česnek medvědí - zmojizahradky.czRostliny nejsou chemicky ošetřované a hnojené průmyslovými hnojivy. Spoléhám na životaschopnost rostlin a dodržování podmínek jejich pěstování, které vyžadují. Potom rostlinky dobře prosperují a netrpí chorobami. Se škůdci se počítá, proto jsou někdy mírně poškozené od mšic, housenek či slimáků, což ovšem není na závadu. To vše je v přírodní zahradě přirozené a na mé divoké zahradě mají stejné místo jak rostliny, tak živočichové všeho druhu, včetně nenáviděných slimáků, hryzců a podobných "potvor", které tu mimochodem byly daleko přede mnou, takže jsem se naučila s nimi žít.

 

Rostliny na zimu převážně nepřikrývám, mám pár  takových, kterým vadí holomrazy, takže ty lehce přikrývám chvojím. Některé druhy skalniček jsou na zimu lehce překryté chvojím a to hlavně z důvodu nadbytku vláhy.

 

Všechny nabízené rostliny jsou pouze z vlastní produkce.  

 

Popis rostlin je stručný, všechny lze najít v internetových vyhledávačích a zjistit si podrobnější informace, případně se můžete zeptat, vždy si najdu čas na odpověď. Není to většinou hned, maily vyřizuji pozdě večer, nebo po nocích, během dne jsem většinou na zahradě.

 

Spousta rostlinek nepřežije zimu, protože se jim v květináčích moc nedaří a já je nijak zvlášť na zimu neuchovávám, takže z podzimní nabídky většinou na jaře hodně ubyde.

 

Fotografie rostlin pocházejí z mé zahrady a jsou na nich dospělé rostliny, na prodej jsou pouze ve formě sazenic, některé se mohou zdát být malinké, ale tomu odpovídá cena. Jsou určeny hlavně pro toho, komu nevadí si počkat až se sazenice rozrostou, někdy je to už během léta, u některých se musí počkat déle, třeba i několik let. Sazenice jsou zaručeně životaschopné, pěstované venku, dobře zakořeněné v květináčcích. Ty rostliny, které to snesou jsou prostokořenné, hlavně na jaře, (některé i na podzim), na začátku vegetační doby lépe snesou přesazení, než zimování v květináči.

 

 

Kandík - rostlinky.com

 

Pokud chce kdokoliv rostlinky k okamžitému efektu , tak tady ne, tady se na ně musí chvíli čekat.

 

Protože se u mě nejedná o komerční zahradnictví, ale pouze o rozšířený koníček, tak rostliny nejsou určeny k odběru ve velkém počtu, ale pouze třeba k doplnění  zahrádky, mám jich napěstováno podle druhu a zájmu o ně od cca 10 do 30ks od jednotlivých druhů, takže v případě zájmu o více rostlin je toto možné pouze po dohodě, s dodáním po napěstování ptřebného počtu, což může někdy trvat i 2-3 měsíce a pouze se zaplacením zálohy na požadované rostliny. Ne všechny druhy rostlinek lze rychle namnožit a dopěstovat do slušné prodejní velikosti i u rychle rostoucích rostlin je to nejméně 2 - 3 měsíce, než vypadá tak, jak má.